Jdi na obsah Jdi na menu
 


: Naruto: Ninja pozice  


Naruto: Ninja pozice


Všichni ninjové ze Skryté Vesnice se dělí do různých skupin a úrovní. Vysoké úrovně dovolují ninjům učit své studenty a plnit náročnější mise, které vyžadují vyšší schopnosti, úrovně. Mezi tyto úrovně standartně patří hodnosti Ninja studenti akademie, Genin, Chuunin a Jounin a Kage. Kage je nejlepší z Shinobijů a zároveň vládce vesnice. Ninjové jednotlivých hodností se mohou připojit k jednotlivým, specifickým skupinám. Každá skupina se pak soustředí na určitou činnost. Například lékařští ninjové se soustředí na léčení. O tom všem budeme pojednávat v této podstraně.


ANBU


Základnou ANBU je Konoha a zařazuje se do skupiny speciálně vycvičených ninju. V ANBU strávili něakou dobu například Itachi Uchiha, Hatake Kakashi nebo taky Uzuki Yuugao.

ANBU, což také znamená temná strana, ve skutečnosti zkrývá ve svém názvu Assassination Tactics Special Military Force, což v překladu znamená Speciální, Vraždící Vojenské, Taktické Síly. ANBU pracuje přímo pod vedení vládce vesnice, čily HOKAGEHO. Speciální jednotky ANBU se rozdělují do praporů po 4-5 členech. Skupina ANBU je zodpovědná za atentáty a úkoly, které vyžadují speciální ninja schopnosti. Zajímavostí je, že členové ANBU nosí masky ve znamení zvěrokruhu. Přehled těchto masek naleznete kliknutím zde!

ANBU "Ne" (Root)


ANBU "Ne" (Root) provádí své operace ve skrytých vesnicích. Zařazuje se do skupiny speciálně cvičených jednotek. Které známe postavy vystupují/vystupovaly v ANBU "Ne" (Root)? Například Sai a Danzou.

ANBU "Ne" (Root) je subfakcí ANBU. Narozdíl od ANBU, kde ANBU pracuje pod přímím velením Hokageho je ANBU "Ne" (Root) pod vedením staršího ninji Danzou. Málokdo ví, že Danzou byl volen do pozice Sandaime Hokage. Sandaime Hokagem se však nestal kvůli svému militaristickému postoji. Členové Root, v sobě musí potlačovat své emoce, minulost, budoucnost pro absoutní soustředěnost na misích.

Chunnin - Střední Rank


Středisky Chnninů jsou opět Skryté Vesnice. Každý Chunnin musí umět základní ninja dovednosti a musí složit Chunninské zkoušky. Známí Chunnini jsou například Umino Iruka, Touji Mizuki,...

Chnnin je střední ninja rank(hodnost). Jejich úkolem je plnění misí a cvičení geninů. Každý genin musí projít zkouškou, kterou vytvoří jejich vedoucí skupiny a jejím úkolem je otestovat ninjovy schopnosti. Genin, který projde touto zkouškou se stává oficiálně Chunninem. Chunnini mají rovnocené postavení jako kapitáni skupin, vykazují se skvělou vytrvalostí, znalostí a vnítřní moudrostí.

Chunnin - Examinátoři zkoušek


Středisky Chnninů jsou opět Skryté Vesnice. Každý Chunnin musí umět základní ninja dovednosti a musí složit Chunninské zkoušky. Známí Chunnini(Examinátoři zkoušek) jsou například Mitarashi Anko, Morino Ibiki, Gekkou Hayate a Shiranui Genma.

Každých 6 měsíců se v zemích 5 velkých Shinobijů konají Chnninské zkoušky. Chunnini - Examinátoři zkoušek mají za úkol dohlížet na průběh zkoušek a v neposlední řadě také vybrat geniny, kteří se stanou Chunniny a budou tak povýšení.

Elitní učitelé


Centrem práce elitních učitelů jsou skryté vesnice. Jejich vykonávaná práce se řadí do skupiny speciálních ninja prácí. Typickým příkladem této pozice je Ebisu.

Elitní učitelé jsou ninjové na úrovni Jouninů, kteří své techniky stále dopilovávají. Takovýto elitní učitel dostává za úkoly například hlídání a učení syna hokageho. Typickým příkladem takové situace je Ebisu a Konohamaru.

Genin - nízká ninja pozice


Centrem práce geninů jsou skryté vesnice, ale není tomu tak stále. Jejich vykonávaná práce se řadí do skupiny ninjů se základnímy schopnostmy. Typickými příklady této pozice jsou Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke, Gaara z Písečné, Kinuta Dosu apod.(v první serii Naruto).

Absolventi Ninja Akademie dostávají rank GENIN. Jedná se o nejnižší ninja level. Geninové jsou přiřazováni svým senseiům, kteří mají hodnost nejméně Jounin. Ti sledují jejich pokroky a pomáhají jim plnit mise a získávat nové schopnosti. Jounin může také poslat genina na znovuabsolvování Ninja Akademie, pokud je to třeba. Geninové musí splnit minimálně 8 misí pro možnost absolvovat Chuninskou zkoušku.

Rada skryté vesnice


Centrem práce RADY SKRYTÉ VESNICE jsou skryté vesnice :), což je celkem logické. Jejich vykonávaná práce se řadí do správní funkce. Typickými příklady této pozice jsou Hokage, Koharu, Homura, Kazekage, Baki, Yuura.

Rada skryté vesnice je administrativní združení zabívajícíse administrativou vesnice. Rada pomáhá KAGEMU, při různých rozhodnutí. Také schvaluje nové Chuuniny, Jouniny a za určitých okolností volí KAGEHO.

Lovec ninjů


Centrem práce LOVCŮ NINJŮ jsou různá místa. Základna je však většinou v centru vesnice. Jejich vykonávaná práce se řadí do skupiny ninjů se speciálními schopnostmi. Typickým přkladem této pozice je Haku

Tito ninjové-lovci mají za úkol hledání ninjů. Mají skvělé schopnosti a znalosti v oblasti fyziologie a proto umí zabít bez zanechání stop na těle zabitého soupeře. Tito ninjové po zabití cíle tradičně berou hlavu jako důkaz vítězství a splnění mise.

Jounin - vysoký ninja level


Centrem práce JOUNINŮ jsou různá místa. Základna je však většinou ve skryté vesnici. Jejich vykonávaná práce se řadí do skupiny ninjů se speciálními schopnostmi. Někteří jounini: Hatake Kakshi, Sarutobi Asuma, Yuuhi Kurenai, Maito Gai, Baki, Momochi Zabuza.

Jouninové jsou vysoce kvalifikovaní ninjové obvykle sloužící jako komando k obraně vesnice a plnění misí. Jsou jim přiřazování 3 genini. Ti sledují jejich pokroky a pomáhají jim plnit mise a získávat nové schopnosti. Jounin může také poslat genina na znovuabsolvování Ninja Akademie, pokud je to třeba. Geninové musí splnit minimálně 8 misí pro možnost absolvovat Chuninskou zkoušku.

Kage - Nejvyšší pozice v zemi


Centrem práce Kágů jsou především jejich skryté vesnice. Jedná se o vůdce vesnic. Některé názvy kágů: Hokage, Kazekage

Kage znamená stín. Představuje hlavu skryté vesnice. Pouze pěti zemím velkých shinobijů je povoleno volit své kágy. Kágové fungují také jako diplomati. Reprezentují moc své vesnice v ostatních zemích. Ninju na post Kageho schvaluje rada a navrhují sami ninjové.

"Kage úroveň"


Centrem práce ninjů na pozici"Kage levlu" jsou především jejich skryté vesnice. Jsou to vpodstatě oficiálně Jounini, ale na mnohem vyšší úrovni. Ninjové na "Kage levlu": Orochimaru, Tsunade, Jiraiya

Existují ninjové, kteří jsou technickou úrovní na úrovni Kageho. Jsou nazývání jako "TŘI LEGENDÁRNÍ SANNINOVÉ". Většina členů Akatsuki je také na této úrovni. Napřiklad techniky loutkaře Kunoichi Chiyo jsou považovány za techniky této úrovně.

Vojenská policie,Konoha


Základní operace policie Konoha probíhají v ZEMI OHNĚ. Jedná se o policejní organizaci. Vojenským policistou byl např. otec Sasukeho Uchihy.Tuto policejní organizaci založily členové Uchiha klanu. Jejich hlavním úkolem je chránit, pomáhat, udržovat pořádek, ale také pomáhat při obraně vesnice.

Zdravotníci


Centrem práce zdravotních ninjů jsou především jejich skryté vesnice, ale i bojová území. Jsou to velmi kvalifikovaní ninjové v lékařských technikách. Mezi známější lékařské ninji patří: Tsunade, Shizune, (Sakura)

Tito velmi kvalifikovaní ninjové jsou zodpovědní za blaho a zdraví zraněného ninji. Jejich přítomnost na bojišti může razantně obrátit kartu. Často jim pomahají cvičená zvířata.

Studenti ninja akademie


Centrem práce studentů jsou především jejich školy ve skryté vesnici.Mezi studenty patří/patřily: Uzumaki Naruto, Konohamaru, Udon, Moegi


Každý ninja, i HOKAGE začínají na ninja akademii, kde jsou vzděláváni v základních jutsu. Jakmile prokáží, že jsou již schopní zvládnout základni techniky, musí udělat zkoušky. Jejich absolvování zkoušek je povyšuje na hodnost GENIN. Student může maturitní zkoušku zkládat kolikrát chce.

Učitelé na ninjna akademii


Centrem práce ucitelů jsou především ninja akademie..Mezi učitelé patří například: Iruka, Mizuki, Suzume.


Tito ninjové vzali do svých rukou vzdělávání ninjů na ninja akademii. Jejich hlavním cílem je naučit své studenty používat základní techniky jako Bunshin a Hange. Tito ninjové však mimo školu plní funkce stejné jako Jouninové.

Tokubetsu Jounin


Centrem práce Tokubetsu Jouninů jsou především skryté vesnice. Jedná se o speciálni ninja level..Mezi Tokubetsu Jouniny patří například: Ebisu, Morino Ibiki, Mitarashi Anko, Inuzuka Tsume, Shiranui Genma, Yamashiro Aoba.


Tokubetsu Jounin je speciální ninja hodnost, která se uděluje velmi kvalifikovaným ninjům.Tokubetsu Jounini jsou mistři ve vyslíchání, ale i v jiných oblastech. Ninja který chce dosáhnout hodnosti Tokubetsu Jounin, musí splnit speciální zkoušky. Přece jenom jde o rank, který je hned za "KAGE levlem".
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář