Jdi na obsah Jdi na menu
 SharinganSharingan je od pradávna schopností klanu Uchiha.Tato schopnost se také jinak nazíva kopírovací schopnost/oko,což vychází od hlavní schopnosti "Sharinganského oka".Díky Sharinganu může jeho uživatel zkopírovat veškery nepřítelovy techniky, ať jde o Taijutsu, Genjutsu nebo Ninjutsu.Další schopnosti jsou hypnotizace nebo vydění přes Genjutsu.Sharingan se neobjeví hned po narození,tak jak tomu bývá u Byakuganu.Obvykle se objevuje až při prvním větším ohrožení života.Sharingan se objevuje postupně a to závisle na schopnosti jeho držitele.Jedna tečka ukazuje začínajícího uživatele Sharinganu,dvě již pokročilého a tři tečky se objevují až u velmi schopných uživatelů.Sharingan se dá také darovat.Takže jej nemusí mít pouze člen Uchiha klanu.Jako příklad si můžeme uvést Hatake Kakashiho.Určitě stojí za zmíňku že existuje jedna velmi vzácná forma Sharinganu a tou je kaleidoskopický Sharingan-Mongekyou.Aby někdo získal Mongekyou Sharingan musí ale obětovat nějakou oběť - lásku,přítele apod. . tuto schopnost má známí Itachi Uchiha,Kakashi a jednou bude moci získat tuto schopnost i Sasuke.Jednou možností ta,že zabije Naruta.

Uchiha klan


Uchiha klan je jeden ze šlechtických rodů, který stál při zrodu vesnice Konoha. Uchiha klan o sobě sám tvrdí, že je jejich Kekkei Genkai neboli Doujutsu odvětvím Byakuganu. Rod Uchiha díky svému Sharinganu vynikal. Umožňoval jim předem číst útočníkovy útoky, což se uplatnilo ve službách vojenské policie Konoha, kterou založil právě tento klan Uchiha. Klan Uchiha začlenil své logo (viz. obrázek) také do loga vojenské policie Konoha. Sharingan tohoto klanu umožňuje číst Genjutsu, Taijutsu a Ninjutsu techniky, kopírovat je, ale i mnohem více. Uchiha klan však nemůže kopírovat techniky, které jsou specifické pro jiný rod, jako například Hyuuga. Pro Uchiha klan je tipická vazba k ohnivému elementu. Ovládání Katonu (ohnivých technik) bylo/je součástí zkoušky dospělosti v Uchiha klanu.


Sharingan podoby
Normální oko členů Uchiha klanu


Toto oko člénů Uchiha klanu vypadá stejně jako lidské. To však jen do té doby, než se člen Uchiha klanu dostane do opravdového nebezpečí. V tu chvíli se totiž aktivuje Sharingan.
Sharingan 1.úrovně


V momentě kdy se člen uchiha klanu dostane do opravdového nebezpečí, objeví se u něj Sharingan. Ten má 3 základní úrovně. Sharingan 1.úrovně je částečně rozvinutý Sharingan. Tipická pro něj je tvz. "jedna čárka".
Sharingan 2.úrovně


Sharingan 2. úrovně je druhá varianta částečně rozvinutého oka člena Uchiha klanu. Ten na rozdíl Sharinganu 1. úrovně má již 2 "čárky" simbulizující rozvinutost Sharinganu jeho majitele.
Sharingan 3.úrovně


Sharingan 3.úrovně je plně rozvinutý základní sharingan členů Uchiha klanu. Takto rozvinutý sharingan již plně umožňuje kopírování Genjutsu, Taijutsu a Ninjutsu technik. Po této úrovni lze získat vzácný mangekyou sharingan, neboli tvz. kaleidoskopická verze sharinganu.
Uchiha Itachi mangekyou sharingan


Toto je vzácný mangekyou sharingan. Jeho nositelem je Itachi Uchiha. Ten jeji získal v době kdy vyvraždil celý svůj klan až na Sasukeho. V této podobě je jeho majitel schopný ovládat Amaterasu a Tsukuyomi Doujutsu techniky.
Hatake Kakashi mangekyou sharingan


Tuto formu Mangekyou sharinganu ovládá Hatake Kakashi, který není člen Uchiha klanu. Jestli je tato forma Kakashiho sharinganu pouze dědictví Obita, nebo se jedná o dokonalé ovládnutí sharinganu Kakashim se neví. Tato forma mangekyou sharinganu demoluje prostor v oblasti zaměření a objekt přepraví na jiné místo.
Uchiha Madara mangekyou sharingan


Této formy Mangekyou sharinganu dosáhl Uchiha Madara. Tato forma Sharinganu umožnila převzetí vládnoucího postavení v klanu a posilnila bratří sílu. Madara však po vytvoření svého mangekyou oslepl.

Uchiha Izuna mangekyou sharingan


Této formy Mangekyou sharinganu dosáhl bratr Uchiha Madary, jmenující se Izuna. Tato forma sharinganu má stejné vlastnosti jako mangekyou sharingan Uchiha Madary.


Uchiha Madara "věčný" mangekyou sharingan


Této formy Mangekyou sharinganu dosáhl bratr Uchiha Madara. Jelikož Madara oslepl, začal toužit po tom opět vidět světlo. Proto přebral sharingan svého bratra Izuny, zkombinoval jej ze svým a to mu umožnilo vidět světlo.
Uchiha Sasuke mangekyou sharingan


Tuto verzi mangekyou sharinganu ovládá Uchiha Sasuke. Umirajici Itachi vytáhl ze svého bratra Sasukeho Orochimara. Při boji Itachi zemřel. Sasuke tak nemusel zabít svého nejlepšího přítele Naruta.
Techniky (jutsu) klanu UchihaSharingan - kopírovací oko


Sharingan je Kekkei Genkai, neboli Doujutsu Uchiha klanu. Říká se, že sharingan vznikl z byakuganu. Sharingan Uchihů umožňuje číst Genjutsu, Taijutsu a Ninjutsu a tyto techniky následně odrazit. Nicméně nelze zkopírovat techniky, vytvořené pouze pro jiný rod (např. Hyuuga), nebo také techniky na které danný jedinec nemá fyzické, nebo vnitřní předpoklady. Sharingan se neobjevuje hned po narození. Nýbrž až po záplavě emočního napětí z bitvy, kde dojde k ohrožení života.

Sharingan může být i přenesen do jiného ninji, který nemusí být ani členem Uchiha klanu. To lze udělat za pomoci lékařského ninji. Toho jste si mohli všimnout v anime, či manze Kakashi Gaiden (KAKASHI GAIDEN ANIME | KAKASHI GAIDEN MANGA). Když Obito daroval jeho sharingan Kakashimu, mělo to i jednu chybu. Jelikož se Kakashi nenarodil s sharinganem, zůstává jeho sharingan stále aktivovaný. To má fyzický dopad na jeho tělo i chakru, proto mívá oko zakryté. Přesto, že Kakashi není z klanu Uchiha, dokázal brzy ovládnout základní podobu sharinganu na své nejvyšší, třetí úrovni. Pozdeji dosáhl i úrovně mangekyou.

Sharingan první úrovně poskytuje opravdu jen velmi málo z toho co sharingan dokáže. Sharingan druhé úrovně, s dvěmi čárkami zvyšuje kontrolu, rychlost a dokáže částečně kopírovat soupeřovy útoky. Také umí i nepatrný pohyb a tím se zvyšuje šance na odražení útoku. Sharingan třetí úrovně se třemi čárkami dokáže ji vše co plnohodnotný sharingan. K tomu všemu umožňuje například vyhnout se vlivům některých genjutsu technik. Tento sharingan dokáže postřehnout i to nejmenší svalové napětí v těle. Díky sharinganu lze také vyvolat genjutsu techniky bez nutnosti vytváření ručních pečetí.


Mangekyou sharingan


Mangekyou sharingan je legendární kekkei genkai neboli doujutsu, které se objevilo jen vzácně u několika členů Uchiha klanu. Mangekyou sharingan je záhadou i pro samotný Uchiha klan. Každý mangekyou sharingan je jedinečný. Požadavky pro získání mangekyou sharinganu jsou velmi kontroverzní a je to například zabití nejlepšího přítele. Bylo zjištěno, že první uživatelé mangekyou sharinganu byl Madara Uchiha a jeho bratr Izuna. Itachi je třetím známým uživatelem mangekyou shgaringanu. Hatake Kakashi časem také získal svůj mangekyou. Některé Itachiho techniky jsou Amaterasu, Tsukuyomi a Susanoo, a další jutsu vycházající z mytologie božstev. Kakashiho technika se nazývá Kamui

Amaterasu - bohyně slunce je mangekyou technika využívající kombinaci mangekyou sharinganu a ohně.

Tsukuyomi - bůh měsíce je technika k vytvoření mentálně fyzické iluze. K vyvolání této techniky se stačí podívat do očí. Uchiha klan má nad tímto jutsu plnou kontrolu.

Susanoo - bůh moře je technika generovaná v obou mangekyou očích. Vytváří přízraky, které obklopují uživatele. Ty slouží jako štít.

Kamui je technika využívaná Hatake Kakashim. Generuje se v jeho levém oku. Oblast na kterou Kakashi zaměří svůj sharingan se začně hroutit, deformovat a tuto zaměřenou část začne posílat na jiné místo.

Amaterasu - Bohyně slunce


Amaterasu, pojménování pro Bohyni slunce je ninjutsu technika využívající mangekyou sharingan k vytvoření černého a silného ohně. Generuje se v pravém oku. Používání této techniky vede k oslepnutí. Je to jedne z nejsilnějších útoků.Tsukuyomi (Tsukiyome) - Bůh měsíce


Tsukuyomi, pojménování pro Boha měsíce je genjutsu technika využívající mangekyou sharingan k vytvoření silné iluze. Generuje se v levém oku. K vyvolání stačí pohled o očí. Tato technika se musí využívat s mírou jelikož škodí i svému uživateli. Uživatel má plnou kontrolu nad vším co se v genjutsu děje, včetně času. Jedna vteřina v reálném světě tedy může být 10let mučení v tomto genjutsu. Použe člen uchiha klanu by měl tuto techniku prolomit.Susanoo - Bůh moře a bouří


Susanoo, pojménování pro Boha měsíce je genjutsu technika využívající mangekyou sharingan k vytvoření techniky sloužící k obraně i útoku. Technika má negativní vliv na svého uživatele. Je generována v obou očích.Utakata


Utakata je genjutsu technika používaná Itachi Uchihou, členem Akatsuki. K vyvolání této techniky stačí pouhý pohled. Po tom co je iluze vyvolána, dokáže ninja ovládat vše co soupeř vidí, může přehrávat obavy apod.Sharingan Soufuusha Sannotachi


Sharingan Soufuusha Sannotachi je ninjutsu technika využívající většinou 3 větrné shirukeny na kterých je navázané lanko k tomu aby připoutali nepřítele.Ryuuka no Jutsu


Ryuuka no Jutsu je Ninjutsu technika Uchiha klanu využívající ohnivý element k vytvoření přívalového požáru.Magen • Kyouten Chiten


Magen • Kyouten Chiten je genjutsu technika unikátní pro držitele sharinganu. Pomocí tohoto jutsu dojde k výměně pozic se soupeřem.Koton • Fireballs


Tato technika využívá ohnivý element. Vytvoří několik ohnivých koulí, které mohou obalit i zbraň, je tak možno vytvořit ohnivý kunai apod.Goukakyuu no Jutsu


Goukakyuu no Jutsu je ninjutsu technika využívající ohnivý element. Z pusy vytryskne spalující žár. Dokonalé zvládnutí této techniky je požadováno jako znak dospělosti.Bunshin Bakuha - Shadow Clone Explosion


Bunshin Bakuha - Shadow Clone Explosion je ninjutsu technika používaná Itachi Uchihou. Na první pohled se tyto klony zdají být jako stínové, avšak Itachi u nich může kdykoliv vyvolat detonaci.Tensha Fuuin • Amaterasu - Transcription Seal


Tensha Fuuin • Amaterasu - Transcription Seal je technika používaná Itachi Uchihou. Použil ji při záchraně svého bratra Sasukeho.Kamui


Kamui je technika používaná Hatake Kakashim. Technika využívá jeho mangekyou sharingan. Zaměřený prostor se začne deformovat a objekt přesouvat na jiné místo.
Nejvýznamější členové Uchiha klanu

Uchiha Fugaku

Uchiha Fugaku


Uchiha Fugaku se poprvé objevil v manze, kapitole 145.
V anime Naruto pak v díle 85.
Uchiha Fugaku je ze skryté Listové vesnice.
Bylo mu 40 let když zemřel.
Jak jistě víte Uchiha Fugaku je otec Itachiho a Sasukeho Uchihi [učíhi]. Uchiha Fukagovi se nikdy nepodařilo orientovat motivaci Itachiho Uchihi tím správným směrem a nikdy se s ním nedokázal dohodnout. Vše zkončilo dnem kdy Itachi vyvraždil téměř celý Uchiha klan, včetně svých rodičů, kterými byli Uchiha Fugaku a Uchiha Mikoto.


Uchiha Inabi

Uchiha Inabi

Uchiha Inabi se poprvé objevil v manze, kapitole 221.
V anime Naruto pak v epizodě 129.
Uchiha Inabi je ze skryté Listové vesnice.
Pravděpodobně již zemřel a to ve 25 letech.
Uchiha Inabi byl policejní úředník a zdatný uživatel Sharinganu. Byl jeden z těch, kteří již déle podezíraly Uchiha Itachiho.


Uchiha Itachi

Uchiha Itachi


Uchiha Itachi se poprvé objevil v manze, kapitole 139.
V anime Naruto pak v epizodě 80.
Uchiha Itachi je ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Itachimu je mu okolo 21 let.
Uchiha Itachi je jeden z nejznámějších členů Uchiha klanu. Způsob jakým se stal známým nebyl zrovna nejlepší. Je to skvělý uživatel Sharinganu,Amaterasu a Tsukuyomi. Itachi má S-rank a je hledaný ninja.Sharingan se mu poprvé povedlo aktivovat v 8 letech. V 7 dokončil akademii. Itachi vyvraždil celý klan až na Sasukeho.


Uchiha Madara

Uchiha Madara
Uchiha Madaru sme mohly poprvé spatřit v manze, kapitole 309.
V anime Naruto prozatím nebyl spatřen.
Uchiha Madara pochází ze skryté Listové vesnice.
Stav Uchihi Madary je zatím neznámý.
Uchiha Madara byl vysoce kvalifikovaných ninja, který žil před několika lety. Pomohl vedení klanu Uchiha a byl jedním ze zakladatelů vesnice Konohy.


Uchiha Izuna

Uchiha Izuna

Uchiha Izuna se poprvé objevil v manze, kapitole 386.
V anime Naruto prozatím nebyl spatřen.
Uchiha Izuna pochází ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Izuna je již mrtvý.
Izuna byl mladší bratr Uchiha Madara. Pomohl vést klan Uchiha po boku svého bratra Uchiha Madary, asi 70 let před zahájením série Naruto.


Uchiha Mikoto

Uchiha MikotoUchiha Mikoto se poprvé objevila v manze, kapitole 145.
V anime Naruto se Uchiha Mikoto objevila v kapitole 84.
Uchiha Mikoto pochází ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Mikoto je již mrtvá.
Uchiha Mikoto byla matka Uchiha Sasukeho a Uchiha Itachiho. Také to byla manželka Uchiha Fugaku. Uchiha Mikoto dosáhla hodnocení Jounin.
Uchiha Mikoto potkal stejný osud jako většinu členů Uchiha klanu. Byla totiž zabita svým vlastním synem Uchiha Itachim.


Uchiha Obito

Uchiha Obito
Uchiha obito se poprvé objevil v manze, kapitole 239.
V anime se Uchiha Obito objevil ve speciálu Kakashi Gaiden ANIME - život chlapce na bojišti, který zapadá mezi kapitoly Naruto Shippuuden 119-120. U nás jej naleznete mimo jiné i v sekci speciály online na TV KAGE.cz - ZDE!
Uchiha Obito pochází ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Obito je již mrtvý, zemřel ve 13 letech. Dosáhl hodnosti Chuunin.
Uchiha Mikoto byla matka Uchiha Sasukeho a Uchiha Itachiho. Také to byla manželka Uchiha Fugaku. Uchiha Mikoto dosáhla hodnocení Jounin.
Uchiha Obito patřil do týmu pod velením Yondaimeho, 4. hokageho. Obito zemřel ve válce se skrytou Kamenou vesnicí. Jeho hrob je na čestném místě padlých hrdinů skryté Listové vesnice. Dobré by bylo připomenout si i jeho významný CITÁT: "Ti ninjové, kteří porušují pravidla a předpisy jsou nazýváni odpadky ... ale ... Ti, kteří se nestarají o své přátelé jsou horší než odpad!"


Uchiha Sasuke

Uchiha Sasuke


Uchiha Sasuke se poprvé objevil v manze, kapitole 3.
V anime Naruto se Uchiha Sasuke objevil hned v prvním díle.
Uchiha Sasuke pochází ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Sasukemu je 16 let, jeho Jounin mistrem byl Hatake Kakashi. Konoha po něm pátrá.
Uchiha Sasuke je jeden z posledních přeživších z Uchiha klanu. Jeho klan je známy pro schopnost používat Sharingan. Jeho životním cílem je pomstít vyvražděný Uchiha klan. Jeho známý CITÁT zní "Zabiju toho člověka!".


Uchiha Shisui

Uchiha Shisui
Uchiha Shisui se poprvé objevil v manze, kapitole 222.
V anime Naruto se Uchiha Shisui objevil v epizodě 129.
Uchiha Shisui pochází ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Shisui již zemřel.
Uchiha Shisui o sobě říkal, že je nejlepší a nejzkušenější člen Uchiha klanu všech dob. Byl to blízký kamarád Uchiha Itachiho. Uchiha Shisui spáchal sebevraždu, utopil se v řece Nakano.


Uchiha Tekka

Uchiha Tekka
Uchiha Tekka se poprvé objevil v manze, kapitole 221.
V anime Naruto se UchihaTekka objevil v epizodě 129.
Uchiha Tekka pocházel ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Tekka již pravděpodobně zemřel. Naposled byl spatřen ve 21 letech.
Uchiha Tekka byl policejní úředník Listové vesnice. Patřil k těm, kteří od začátku podezřívali Uchiha Itachiho.


Uchiha Teyaki

Uchiha TeyakiUchiha Teyaki se poprvé objevil v manze, kapitole 225.
V anime Naruto se Uchiha Teyaki objevil v epizodě 84.
Uchiha Teyaki pocházel ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Teyaki již zemřel ve věku 46 let při masakru v Uchiha klanu.
Uchiha Teyaki je manželem Uchiha Uruchi. Také to byl strýřek Sasukeho a Itachiho. Mezi jeho poslední slova patřil proslov k Sasukemu, kdy mu řekl, že musí tvrdě trénovat, aby se stal stejně silný jako jeho bratr Uchiha Itachi.


Uchiha Uruchi

Uchiha UruchiUchiha Uruchi se poprvé objevila v manze, kapitole 225.
V anime Naruto se Uchiha Uruchi objevila v epizodě 84.
Uchiha Uruchi pocházela ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Teyaki již zemřela ve věku 46 let při masakru v Uchiha klanu.
Uchiha Uruchi je manželka Uchiha Teyaki. Byla to teta Sasukeho a Itachiho. Velmi podporovala úsilí Sasukeho stát se tak dobrým jako jeho bratr Itachi Uchiha. Zemřela při masakru v Uchiha klanu.


Uchiha Yashiro

Uchiha Yashiro
Uchiha Yashiro se poprvé objevil v manze, kapitole 221.
V anime Naruto se Uchiha Yashiro objevil v epizodě 129.
Uchiha Yashiro pocházel ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Yashiro doměle zemřel v 45 letech, nikdo neví co s ním je.
Uchiha Yashiro byl významným policejním úředníkem ve službách vojenské policie Konoha. Byl třetím z důstojníků, kteří podezřívali Itachiho.


Další uživatelé Sharinganu


Danzou

Danzou
Danzou se poprvé objevil v manze, kapitole 281.
V anime Naruto Shippuuden se Danzou objevil v epizodě 32.
Danzou pochází z Konohy.
Danzovi je údajně 72 let.
Danzou si momentálně hraje s vlivem ve vesnici Konoha. Dříve to byl elitní bojovník. Od začátku nenáviděl Sandaime Hokage a chtěl usednout na místo Hokageho. Danzou vedl/vede ANBU "ne" Root.


Hatake Kakashi

Hatake Kakashi
Hatake Kakashi se poprvé objevil v manze, kapitole 3.
V anime Naruto se Hatake Kakashi objevil v epizodě 3.
Hatake Kakashi se narodil a žije ve vesnici Konoha.
Je mu okolo 30 let, je mistr Jounin.
Pro Hatake Kakashiho je tipické nosení masky a skrývání jeho levého oka ve kterém má Sharingan a chození pozdě na schůzky. Byl vůdcem Týmu 7. Kakashi za svůj život ovládl více než 1000 jutsu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

oprava

(ježa, 15. 5. 2012 21:25)

Uchiha Shisui se poprvé objevil v manze, kapitole 222.
V anime Naruto se Uchiha Shisui objevil v epizodě 129.
Uchiha Shisui pochází ze skryté Listové vesnice.
Uchiha Shisui již zemřel.
Uchiha Shisui o sobě říkal, že je nejlepší a nejzkušenější člen Uchiha klanu všech dob. Byl to blízký kamarád Uchiha Itachiho. Uchiha Shisui spáchal sebevraždu, utopil se v řece Nakano


tady je chyba uchiha shisui nespachal sebevrazdu on zemřel protože ho itachi zabil kvuli jeho sharinganu jeden mel itachi a druhy měl danzo

Re: oprava

(marxcz, 11. 7. 2021 20:35)

itachi ho nezabil kvuli jeho sharinganu ale kvuli mangekyou sharingan protože aby si ho získal musíš zabít nejlepšího přítele nebo svojí lasku a proto ho zabil

re:info

(ježa, 15. 5. 2012 21:21)

suprovy dobry informace hodne sem se toho zase dozvedel